16. „Co za ponury absurd… Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?”

W tytule cytat z kultowego, polskiego filmu, który ostatnio miałam przyjemność oglądać. „Dzień świra” powstał już jakiś czas temu, a dopiero teraz było mi dane zobaczyć go w całości.

Jednak ten znany oraz trafny cytat usłyszałam już dwa lata temu, gdy brat składał mi życzenia świąteczne. Było to związane z okresem w moim życiu, gdy stałam przed wyborem klasy w szkole średniej. Życzył mi on, bym podjęła właściwą decyzję.

photo-1438979179121-ab4e92cdb51d.jpeg

Byłam rozdarta między klasą biologiczno-chemiczną i matematyczno-fizyczną. Studia medyczne lub związane z naukami matematycznymi. Jaką podjęłam decyzję? Nadal tego nie zrobiłam. Wybrałam profil mat-fiz i teraz czuję, że zrobiłam właściwie. Co do studiów… Kto wie, medycyna wciąż chodzi mi po głowie…

Z jednej strony czuję na sobie ogromną presję i strach… Nauka w szkole a na studiach, to dwie zupełnie inne rzeczy. Nie mam pojęcia, gdzie tak naprawdę się odnajdę, przecież wciąż tak mało wiem o życiu… I właściwie „po omacku”- bo bez żadnego doświadczenia, próby, a nawet styczności z danym kierunkiem- muszę zdecydować o swojej przyszłości. Dokonać tak ważnego wyboru, bez pewności na co się tak naprawdę piszę… Czy tylko mnie to tak bardzo frustruje?

Z drugiej strony wciąż powtarzam sobie słowa starszych, bardziej doświadczonych osób, że pierwszy wybór nie oznacza, że jest on ostatecznym… Przecież po roku mogę zrezygnować i przenieść się na zupełnie inny kierunek…

V66L5luuODuLZLstCEDhaCzAZrQIBXATNcS5CW7FLWSLECfwB9Lh5rnTG6vNUltz

Podejmowanie decyzji zawsze jest trudne, dlatego mam nadzieję, że decyzja, którą podejmę za 1,5 roku po napisaniu matury, okaże się tą właściwą. Wam również życzę samych dobrych wyborów w życiu, a jeśli z czasem okaże się, że jednak się pomyliliście… Pamiętajcie, że wszystko dzieje się po coś, wyciągnijcie z tego lekcję i nigdy niczego nie żałujcie!

Reklamy

2 myśli w temacie “16. „Co za ponury absurd… Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?”

 1. Poczuj co wolisz, o czym mówisz z pasją, a o czym bez większych emocji? Idź za głosem serca i nie słuchaj innych, posłuchaj siebie:)
  Paolo Coelho powiedział kiedyś: Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.

  Polubienie

  1. Piękne te słowa, dziękuję.. Muszę gdzieś zapisać sobie wszystkie inspirujące cytaty..!
   Muszę jeszcze nauczyć się „słuchać siebie”, bo wciąż mam z tym problemy. Jednak dałaś mi trochę do myślenia 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s