3. Jak czujesz się z myślą o szkole? | How do you feel about going back to school?

https://instagram.com/mywaytolivelife/(English version below)

Niemiłosiernie zbliża się dzień, który niemalże u każdego ucznia budzi złość oraz niechęć. 1 września. Nie lubimy szkoły- to oczywiste. Warto jednak zdecydować, że tym razem nie poddasz się negatywnym emocjom i spróbujesz pomyśleć pozytywnie. Oto kilka rad, które pomogą Ci zmienić podejście do powrotu do szkoły i nauki:

 1. Pomyśl o szkole jak o ekscytującym wyzwaniu! Potraktuj ją zadaniowo, co pozwoli Ci nabrać motywacji do stawienia czoła wszystkim obowiązkom. Postaw sobie cel i od pierwszych dni dbaj o dobrą organizację, a nic nie umknie Twojej uwadze!
 2. Przypomnij sobie wszystkie zabawne chwile, które przeżyłeś w szkole z przyjaciółmi. Idziesz do nowej klasy? Nowe znajomości mogą przerodzić się w bliskie więzi… Być może odnajdziesz swoją bratnią duszę?
 3. Nabierz dystansu. Stopnie nie są odzwierciedleniem Twojej wiedzy. Każdemu od czasu do czasu może podwinąć się noga. Wszyscy mamy gorsze dni, a jedna słabsza ocena nie jest powodem do zamartwiania się!
 4. Nie nastawiaj się negatywnie do przedmiotów, których nie lubisz. Spróbuj znaleźć w nich coś ciekawego. Gdy podejdziesz do nauki z zainteresowaniem, dużo szybciej oraz łatwiej przyswoisz wiedzę.
 5. Kup ładne zeszyty i przybory szkolne. Zrób porządek w szkolnych szafach oraz na biurku. Estetyka miejsca pracy jest bardzo istotna, dlatego warto starać się zachowywać czystość oraz wszystko zawsze odkładać na swoje miejsce.
 6. Starannie prowadź notatki, a najważniejsze rzeczy podkreślaj. Znacznie ułatwi Ci to naukę oraz znalezienie najistotniejszych informacji.
 7. Bądź otwarty. Chodząc do szkoły mamy szansę na poznanie wielu nowych rzeczy. Wciąż nie masz pasji? Bierz udział we wszelkich dodatkowych zajęciach, kółkach zainteresowań, zajęciach sportowych i wycieczkach. W końcu znajdziesz coś dla siebie oraz będziesz mógł się temu w pełni poświęcić.
 8. Dbaj o odpowiednie nawodnienie i zdrowe odżywianie organizmu. Są to bardzo istotne kwestie, aby Twój umysł funkcjonował prawidłowo.  Zawsze miej ze sobą butelkę wody oraz nigdy nie zapominaj o drugim śniadaniu. Szkoła to miejsce, w którym czekolada nie jest grzechem! Wybieraj gorzką z zawartością kakao powyżej 70%. Ułatwia ona naukę oraz wspomaga koncentrację.
 9. Nie daj się wciągnąć w „wir” negatywnych emocji. Nie myśl o tym, jak bardzo nie chcesz iść do szkoły, bo dodatkowo się zdołujesz. Nastrój się pozytywnie!  Czeka Cię nowy początek! Masz czystą kartę! Czy tylko ja 1 września czuję się jak w Nowy Rok oraz mam wrażenie, że mogę zrobić wszystko? 😉
 10. Wykorzystaj ostatnie dni wakacji w sposób, jaki najbardziej lubisz. Postaraj się, by „wycisnąć” z nich jak najwięcej! Da Ci to energię oraz motywację do stawienia czoła nowym wyzwaniom w roku szkolnym.

https://instagram.com/mywaytolivelife/

Mam nadzieję, że te rady pomogą Wam spojrzeć na powrót do szkoły z nieco innym nastawieniem. 🙂

Wy też czujecie przypływ motywacji 1 września niczym w Nowy rok?


School is coming mercilessly. In Poland we start school on September 1st. When the summer break ends, all of us are angry and discouraged. It’s obvious- we hate school. But it’s worth to decide that you won’t think negative this year. I’ve got a few tips for you to make it easier to come back to school and learn:

 1. Think about school like about something exciting. Treat it as a task to do. Set goals, motivate yourself and remember about good organisation. You’ll always be prepared and ready for classes.
 2. Remind yourself all of these funny stories which happened at school. You’ll see your friends again or meet the new ones. Maybe you’ll find your soulmate..?
 3. Distanse. Don’t treat everything that seriously. Degrees don’t reflect your knowledge. We all have these bad days. Don’t worry about one worse grade.
 4. Even if you don’t like the subject, try find something interesting about it. It will help you learning and remembering so you’ll end faster.
 5. Buy nice notebooks and school supplies. The only thing I like about school is… School shopping! Also don’t forget about cleaning your learning place and locker. It’s important to keep them tidy.
 6. Make your notes neatly and underline the most important informations. It’ll ease your learn significantly!
 7. Be open-minded. Are you still looking for your passion? School is a great place to find it! Take part in extra classes, trips, sports competitions. You’ll be able to find something for you and focus on it.
 8. Drink A LOT of water and eat healthy. Don’t forget about second breakfast. Chocolate? At school it isn’t a treat. Choose the dark one with minimum 70% cocoa. It helps to concentrate and focus on lessons.
 9. Don’t let yourself think negative!!! It’s super important point. Don’t think that you really don’t want go to school. It’ll make you feel even worse. Focus on positive sites. It’s the new beginning! You can start everything all over again! Am I the only person who feels like it’s the New Year when the school begins and I can do everything with my life? 😉
 10. Don’t waste these last days of holidays! Do whatever you like and feel free. Make amazing memories and don’t regret anything! Be who you are and enjoy it! It will give you energy and motivation to do your best at school.

I hope my tips will help you bear the beginning of school and start it with a little bit better attitude.

And what about you, do you also feel like it’s the New Year when the school starts? 🙂

Reklamy

17 myśli w temacie “3. Jak czujesz się z myślą o szkole? | How do you feel about going back to school?

 1. Ja już nie. Kiedyś przyszedł czas dorosnąć i stać się mężczyzną. Jestem 34 lata stary. Ale wspomnienia są. Ostatnie dni sierpnia to był bardzo nieprzyjemny okres. A teraz jak każdy inny.

  Polubienie

  1. Zastanawiałam się nad tym postem, bo liczyłam się z tym, że do dorosłych osób nie trafię. Myślę jednak, że niektóre punkty można dopasować do własnej sytuacji 🙂 Tym bardziej przed pierwszym dniem w pracy po urlopie!
   Dziękuję bardzo za komentarz 🙂

   Polubienie

   1. W życiu nie chodzi tylko o wygrywanie. Pozostają w sportowej metaforze; myślę, że samo znalezienie się na bieżni i udział w zawodach jest dla każdej jednostki w swoim rodzaju zwycięstwem…

    Polubienie

   2. Odnoszę wrażenie, że niezrozumiałaś. Największych gwiazd w Hollywood jest kilkadziesiąt, więc jeśli milion osób miałoby takie marzenie, to czy udałoby im się? Nie! W kadrze Barcelony jest około 25 zawodników, w samej Polsce jest conajmniej kilkuset młodych chłopaków, którzy marzą, by tam zagrać. Tak jest w każdej dziedzinie.

    Polubienie

   3. A mi chodziło o to, że może i zwycięża jeden sportowiec, faktem jest, że cała reszta pozostałych ciężko trenuje, jednak robi przy tym to, co kocha. To powinno być najważniejsze. Czasami warto kosztem trochę innych zarobków spełniać się oraz rozwijać w czymś, co naprawdę sprawia nam przyjemność. Rozumiem o co Ci chodzi, jednak każdy powinien walczyć o swoje…Spójrzmy na to z innej perspektywy. Dlaczego akurat Ty nie miałbyś się znaleźć w tej 25? Gdyby wszyscy tak pomyśleli i dali sobie spokój, drużyna nawet by nie powstała…

    Polubienie

   4. Bo urodziłem się na wsi zabitej dechami. Tam na zachodzie uczą się grać już w wieku 5-8 lat pod okiem spejalistów, których w Polsce jak na lekarstwo. Równie dobrze mogłabyś zapytać mieszkańca Nigerii, dlaczego nie został drugim Małyszem. rozumiem, że spełnieniem marzeń byłoby połączenie pasji/hobby z zarabianiem pieniędzy i to nie dla samych pieniędzy, jednak po to, by móc 24 godziny na dobę poświęcać się temu, co się lubi. Od dobrych kilku lat znam blogerkę, która ma już 18 000 000 wejść. Ona jest dla mnie wręcz koleżanką. Teraz Ty mi powiedz czy każdy mógłby mieć tak popularnego bloga? Ona się z niego utrzymuje i może poświęcać codziennie nawet po kilka godzin na zajmowanie się tym, finał z korzyścią dla czytelników, bo dzięki temu jej blog jest atrakcyjny. Ale jest technicznie niemożliwe, by każdy bloger miał tylu czytelników, bo wszyscy ludzie na planecie musieliby czytać blogi po 16 godzin dziennie.

    Polubienie

   5. Wielu sportowców pochodzi z biednych rodzin, które nie byłyby w stanie sfinansować nauki gry pod okiem specjalistów… Nie ulega jednak wątpliwościom, że w Polsce nie jest łatwo na starcie (i to nie tylko sportowcom), za co przeklinam ten kraj… Ja jednak nie przestaję wątpić w swoje marzenia. Ty też nigdy nie wątp, bo dlaczego miałyby się spełnić, jeśli sam w nie nie wierzysz…? 😉 Wszystkiego dobrego!

    Polubienie

 2. Zrobisz wpis pokazując swoje przybory do szkoły? (na instagramie pisałaś o zakupach :D) uwielbiam takie notki, ale jeśli nie chcesz to oczywiście nie szkodzi 😀 poza tym świetne rady, szczególnie punkt pierwszy. 😀 Czytałam kiedyś jeden cytat z takim przesłaniem ale nie mogę sobie teraz przypomnieć 😦

  Polubienie

 3. Już wiem: „Usuń ze swojego słownika słowo „problem” i zastąp słowem „wyzwanie”. Życie stanie się nagle bardziej podniecające i interesujące.” może nie do końca w ten temat ale bardzo mi się ten cytat spodobał 🙂

  Polubienie

  1. Mogę zrobić taki wpis, ale naprawdę nie wiem, czy będzie on interesujący, bo moje przybory szkolne są bardzo podstawowe… 😀 A co do cytatu to pasuje do punktu pierwszego… Niech wszelkie szkolne problemy, łącznie z samym faktem obowiązku chodzenia do niej, staną się dla nas wyzwaniem! 🙂

   Polubienie

 4. Witaj, ciekawy tekst, podkreślę jednak punkt 3: Stopnie, oceny szkolne i opinie nauczycieli nie są odzwierciedleniem Twojej wiedzy ani wartości (najwyżej różnicy między wiedzą a oczekiwaniem nauczyciela). Ważne, aby o tym pamiętać, bo tylko niewielu udaje się przebrnąć przez szkołę z idealnymi ocenami, a badania naukowe potwierdzają, że zazwyczaj w życiu lepiej radzą sobie osoby, które w szkole miały „3” niż te, które zawsze miały na świadectwach „5 i 6”. Na przyszłość najbardziej procentują umiejętności i talenty, które rozwijamy samodzielnie, poza lekcjami, bez nakazów szkolnych, i najczęściej to one pozostają naszą pasją i najmocniej wpływają na uczenie się, motywację, nastroje. Życzę Wszystkim więc od 1 września dużo odwagi w rozwijaniu swoich mocnych stron i jak najmniej stresu powodowanego przez te „słabsze” 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s